Skip to content
Sākums » Iepazīsimies – esmu Andra Strautiņa

Iepazīsimies – esmu Andra Strautiņa

Es arī esmu bijusi tur, kur šobrīd, iespējams, atrodies Tu – sperot sava uzņēmuma pirmos soļus vai gluži otrādi – bezmērķīgi un bez iedvesmas dreifējot starp miljons atbildībām un lomām, vienlaikus izdedzinot sevi.

Koučings un mentorings man ir palīdzējis savu iekšējo satelītu pavērst uz sevi, atrodot resursus sevī un noticot tam, ka – ES VARU! Mana kā mentores pieeja ir palīdzēt maniem klientiem attīstīt līdzjūtīgu attieksmi pret sevi un mācīties uzstādīt mērķus tā, lai tie būtu labvēlīgi un saudzējoši pret sevi, reizē svinot mūsu ikkatra neizmērojamo potenciālu un reālistiski skatoties uz mūsu cilvēciskajiem ierobežojumiem.

Strādājot ar topošajiem uzņēmējiem biznesa inkubatoru programmās un projektos, es redzu, cik svarīga ir ticība saviem spēkiem un atbrīvošanās no ierobežojošajiem uzskatiem par sevi. Tiklīdz cilvēks sāk kaut ko darīt, bieži ieslēdzas arī iekšējais kritiķis, kas sagūsta pašpārmetumos vai bailēs no kļūdām. Tāpēc es esmu atklājusi līdzjūtības pret sevi spēku, lai kļūtu par labāko komandu sev.

Līdzjūtība pret sevi vairo spēju pārvarēt grūtības, mazina trauksmi un kaunu, kā arī palīdz drosmīgi iet pretī savam mērķim.

Līdzjūtība pret sevi nav tikai individuāla dzīves attieksmes stratēģija, tā ir arī organizācijas stratēģija, ja tā vēlas mācīties un attīstīties. Kļūdu pieņemšana, iespēja eksperimentēt un vienmēr nezināt pareizās atbildes ir uz sadarbību vērstas organizācijas kultūras pamats, un līderis ir tas, kuram jārāda piemērs. Tikai pieņemošā un apzinātā attieksmē pret sevi un komandu dzimst jauni risinājumi, rodas spēks un motivācija, un vairojas visas komandas dalībnieku iesaiste, kas īpaši būtiska ir pārmaiņu procesā un mūsdienu nenoteiktības apstākļos. Tas ir nemitīgs pašizziņas un attīstības ceļš, kuru man ir interesanti mērot, meklējot jaunus dziļumus un plašumus, un to palīdzu darīt arī saviem klientiem.

Ar izglītību komunikācijas vadībā, sociālajā darbā un mākslās, kā arī ar darba pieredzi komunikācijas vadībā, biznesa konsultēšanā un projektu vadībā esmu strādājusi gan NVO sektorā un valsts pārvaldē, gan privātos uzņēmumos. Tāpēc man piemīt starpdisciplināra un sistēmiska domāšana, uztverot lietas starpdiciplināri un meklējot risinājumus sadarbībā, nevis konkurencē. Mani aizrauj cilvēku savienošana ar viņu resursiem, tāpēc arī topošie uzņēmēji, studenti un kopienu līderi, ar kuriem strādāju, ir mans iedvesmas avots.

Es mācos svinēt savu būtību kustībā un pārmaiņās, jo jāpiekrīt, ka pārmaiņas ir vienīgā nemainīgā lieta šajā pasaulē. Tāpēc vēlos iedrošināt Tevi spert drosmīgu soli ārpus komforta zonas, noticot sev un nebaidoties atteikties no tā, kas Tevi ierobežo.

Priecāšos būt Tavs atbalsts ceļā uz zvaigznēm,
Andra